Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvůli bezvadnému vzhledu obličeje často zanedbáváme ruce a nehty. Obličej je stále vystavován vlivům prostředí, které vedou k tvorbě vrásek, praskání kůže a podráždění. Stejně tak jsou těmto vlivům vystavovány ruce a nehty. Proto je rozumné ošetřit je krémy na ruce, laky na nehty a dalšími výrobky určenými pro nehty.

 • Okusujeteš si nehty? Nalakuj si je nebo si pořiďte umělé, jsou velmi drahé a brzy tě na ně přejde chuť!
 • Když nanášíš krém na ruce, promasíruj si je, podpoříš tak prokrvení!
 • Krém na ruce by měl být hydratační a mastný, aby rukám dodal hebkost. Před nanášením krému se ujisti, že jsou ruce čisté, pokožka tak krém lépe absorbuje.
 • Nezapomeň si nalakovat nehty u nohou.
 • Pokud se ti nehty třepí, používej Výživný olejíček na nehty, je vážně 100% účinný.
 • Jestli ti nehty rostou pomalu a chcete to změnit, zkus Olejíček pro podporu růstu nehtů, již po týdnu rostou rychleji.
 • Zkus také Ochranný lak na nehty, který se nanáší na barevný lak. Barva vydrží podstatně déle.
  Každý nehet nalakujte jinou barvou, alespoň jeden odstín by měl ladit s barvou tvého oblečení!
 • Používání červených odstínů laků může vést ke žloutnutí nehtů. Tomuto můžeš zabránit, jestliže nejprve naneseš vrstvu bezbarvého laku a pak barevného.
 • Pro některé příležitosti se výrazné barvy laku nehodí. V takovém případě je vhodným řešením francouzská manikúra firmy Oriflame. Dodá nehtům elegantní přirozený vzhled.
  Nehty upravené francouzskou manikúrou působí mimořádně čistě a pěstěně. Přečnívající okraje nehtů podkreslujeme měkkou bílou tužkou a po celé ploše nehty lakujeme bezbarvým lakem. V současné době není problém zajít do nehtového studia a nechat si udělat francouzskou manikúru pomocí gelu.


  Lakování špiček na bílo je další forma francouzské manikúry. Plochu nehtů ohraničíme uzoučkými lepicími proužky a přečnívající špičky nalakujeme dobře krycím bílým lakem. Po zaschnutí bílého laku nalakujeme celou plochu lakem bezbarvým lakem

Jak postupovat při péči o nehty?

1. Starý lak odstraňte pomocí odlakovače.

2. Ruce ponořte do vlažné mýdlové vody, aby pokožka změkla.

3. Naneste Gel na odstranění kůžičky, nechte působit několik minut a poté kůžičku jemně zatlačte. Spousta žen kůžičku kolem nehtu stříhá, sice to není doporučováno, ale nevidím žádný důvod, proč to nedělat. Hlavně si dávejte pozor, ať nestřihnete příliš.

4. Kratší nehty nikdy nestříhejte, pouze jsou-li hodně dlouhé, opatrně je zastřihněte. Stříhejte však po kouskách, aby nehet nepraskl. Na zkrácení nehtů používejte pilník (ne kovový). Nehty vytvarujte do požadovaného tvaru tahy ze strany do středu nehtu.

5. Opětovně použijte odlakovač, abyste odstranila zbytky gelu a mýdla. Nyní jsou nehty dokonale připraveny na nanesení laku.

6. Nehty nalakujte Zpevňujícím lakem na nehty 2 v 1, aby lak déle vydržel.

7. Lak naneste třemi rovnými tahy - středem nehtu a na obou stranách. Nechte zaschnout a aplikujte ještě jednu vrstvu.

8. Nakonec naneste druhou vrstvu Zpevňujícího laku na nehty 2 v 1, která bude lak chránit a zabrání jeho loupání.